Jeśli zastanawiasz się, czy twoje ulubione jednorazowe vapy mogą towarzyszyć ci w podróży, trafiłeś we właściwe miejsce. Linie lotnicze mają konkretne przepisy dotyczące przewozu urządzeń do waporyzowania.

Ograniczenia dotyczące liczby waporyzatorów jednorazowych, jakie możesz zabrać na pokład samolotu w bagażu podręcznym, różnią się w zależności od linii lotniczej. W większości przypadków linie lotnicze zezwalają na przewożenie rozsądnej liczby jednorazowych waporyzatorów w bagażu podręcznym.

Większość linii lotniczych pozwala zabrać ze sobą od 15 do 20 urządzeń jednorazowych, pod warunkiem, że są one bezpiecznie zapieczętowane i przechowywane w bagażu podręcznym, jednak warto to sprawdzić przed lotem.

  • British Airways umożliwia przewóz w bagażu podręcznym do 15 sztuk e-papierosów.
  • W EasyJet możesz przewieźć e-papierosy i maksymalnie dwie zapasowe baterie.
  • Linie lotnicze Emirates, Ryanair, Katar zezwalają na 20 sztuk

Wkłady i płyny muszą być zapakowane w zapieczętowanej, przezroczystej plastikowej torbie. Obowiązuje limit 100 ml na butelkę e-liquidów.

Ważne jest, aby zawsze sprawdzić konkretne przepisy i regulacje linii lotniczej, z którą podróżujesz, przed wylotem. Różnice w przepisach mogą występować między różnymi przewoźnikami, dlatego zaleca się zapoznanie się z informacjami dostarczonymi przez daną linię lotniczą lub bezpośredni kontakt z nią w celu uzyskania precyzyjnych informacji dotyczących przewożenia waporyzatorów jednorazowych.